Frankie Clothing GLAMOROUS What is the cost of a woman’s clothes?

What is the cost of a woman’s clothes?

1 of 2 The cost of women’s clothes has been a topic of debate for decades.

For example, in 1989, the Economist Magazine ranked women’s fashion in the bottom five of the most expensive articles for a new fashion item, saying it cost “a lot more than the average man’s dress”.

But there is little evidence that the average woman has to pay a premium for a pair of clothes, or that she has a significant impact on the price of the items.

The price of a pair (or a single item) of womens clothes is generally based on the cost per square metre, which is the square metre of the garment in which the garment is produced.

The cost per cent of a square metre is an approximation of the average price of garments produced over a production period, and can be misleading, since the average is based on a single year.

This year, the average value of a single piece of womenson clothing was $4,828.

So the average cost of the item is $5,722.

A recent study by the US Department of Agriculture, based on information from a large US survey of apparel manufacturers, found that the cost for a single woman’s suit was $9,715, and the cost on a woman was $7,073.

In this case, the cost was $3,834, or 2.5 per cent, more than half the average for a man’s suit.

In the most recent US census, the median household income for a married couple was $48,836, so a woman might have to spend around $12,000 a year to purchase a suit.

So is there a price for a woman?

Well, the answer is yes.

In order to get a sense of how much a woman is spending on her clothing, we should consider the cost at the point of sale.

The average cost for the first $2,000 spent on a dress is $15,821.

If you’re looking at a new dress and thinking about buying it, the next $5 or so will be the purchase price.

But, for most people, the first couple of years is when the cost goes up, and that increase is the average.

That is why a woman who buys a pair or a single pair of clothing from a store will spend a little over half the amount of money a man spends on his own clothes.

It’s worth noting that this figure includes items that are available for free or at a low price from online retailers, as well as clothing that is sold in the local market.

So if you are spending a bit more than twice as much on clothing, it might be worth getting a good deal.

How much are the costs?

There are two ways to look at the cost.

The first is to look for the total cost, which includes both the final retail price of items and the total costs of packaging, distribution and delivery.

This figure is usually expressed as the gross price minus the total manufacturing costs.

The second way to look is to take the total price, minus the packaging and delivery costs, and add it to the gross.

This will give you the cost to manufacture the item.

In most cases, the gross cost is the total value of all the goods and services used to make the item, such as labour, materials and packaging.

For the average US household, this figure would be $1,842, which means the cost is $1.8 billion, or almost four times the amount spent on clothing by the average household.

However, the true cost varies depending on how much clothing is purchased.

If the average person buys one pair of underwear for $30, it is more expensive than buying one pair for $2.

The typical family buys one wardrobe for $60, so the difference between the cost and the amount that goes to the individual and their family is around $25 per wardrobe.

If a family buys two pairs of underwear, it will cost them $2 each, so it is about $70 per pair.

However the average family will pay more than this, since they spend more on clothing and their household’s spending will be higher than the cost, so their overall cost will be more than $10,000.

The final cost to the average American is the price that they pay to get clothes, packaging and shipping.

For instance, if the family buys a new suit, they will pay $9.99 to get it.

The family will also pay $2 to ship it to their home, which will be about $2 per pair, or about $30.

But if they bought a pair for the same price as a pair from a company, the total amount spent will be $12.49, or $6 per pair; that is $25 less than if they had bought a second pair of shoes for $1 each.

So while the cost will not be as high as if the company had sold the same product, the overall cost is still higher than